Sezon Lublin 2018

Wkrótce turyści i mieszkańcy będą mogli przez 10 dni bezpłatnie korzystać z oferty turystycznej Lublina. Niemal 280 wydarzeń mają do wyboru osoby, którzy wezmą udział w tegorocznym Sezonie Lublin. VII edycja przebiegająca pod hasłem „Inspiruje nas wolność” została zaplanowana w dniach 27 kwietnia – 6 maja. Wydarzenia w większości wpisują się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapisy na wydarzenia ruszają 13 kwietnia na stronie www.sezon.lublin.eu lub w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej. 

LLOT wraz Katedrą Turystyki i Rekreacji (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) przygotowuje grę miejską „Wybitni lublinianie w czasach niewoli i odzyskania niepodległości przez Polskę”

Przez stulecia Lublin był w dziejach Polski znaczącym miastem i ważnym ośrodkiem handlowym, administracyjnym i kulturowym. W grze miejskiej chcemy się skupić na przybliżeniu jednostek, które swym działaniem i aktywnością naukową, artystyczną, literacką i kulturalną przyczyniły się do rozwoju i rozsławienia miasta ale też odegrali potężna rolę w dziele odzyskania przez Polskę niepodległości a następnie rozkwicie lubelskiej kutry i nauki po odzyskaniu niepodległości (dwudziestolecie międzywojenne).

Uczestnicy gry dostaną mapkę, na której zaznaczone będą poszczególne stacje, na których będą czekali na nich animatorzy z zadaniami dotyczącymi danej dziedziny kultury i nauki oraz kopertę w której będą mogli zbierać materiały z poszczególnych stacji. Uczestnicy podczas spaceru będą mogli zasmakować i spróbować wcielić się w artystów z różnych dziedzin, a przy okazji poznać kilka faktów o znanych lublinianach opowiadanych przez przebranych animatorów. Na każdej stacji postaramy się odtworzyć klimat danego aspektu kultury poprzez stroje, rekwizyty i odpowiednio dobraną muzykę. Uczestnicy będą otrzymywali karty-notatki opowiadające o danej postaci, które ostatecznie utworzą minikompendium wiedzy.

Termin: 6 V (niedziela) 16.00 – 19.00

Miejsce zbiórki: Zespół Szkół Ekonomicznych im. A.J. Vetterów (ul. Bernardyńska 14) 

 
Folder Sezon Lublin 2018 pobierz plik (pdf)
Kalendarz imprez Sezon Lublin 2018 pobierz plik (pdf)
 
Imprezy są finansowane ze środków Gminy Lublin
Posted in Aktualności and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *