Sezon Lublin 2017 – projekty LLOT

W 2017 r. Lublin świętuje Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do brania udziału w organizowanych z tej okazji imprezach.

    

 

LLOT wraz Katedrą Turystyki i Rekreacji przygotowuje dwa projekty:

„Zdjęcie historii”

Zapraszamy do uwiecznienia swojej podróży w czasie: Stare Miasto – dawne dzieje, Majdanek – czas wojny i Centrum Spotkania Kultur – współczesność. W miejscach tych będzie można spotkać przebranych w stroje animatorów, którzy będą prowadzili quizy i gry planszowe dotyczące różnych epok w historii Lublina. Na osoby prawidłowo odpowiadające na pytania czeka niespodzianka – wykonane przez fotografa zdjęcie. Podróżujący w czasie turyści i mieszkańcy będą mogli przebrać się w stroje z danej epoki.

Termin i miejsce: 28 IV (piątek) i 29 IV (sobota) 10.00-15.00, Trybunał Koronny, Majdanek, plac przy CSK (gry i zdjęcia)

Termin: 6 V (sobota) 11.00 – 15.00, Trybunał Koronny (wystawa kolaż)

 

Gra miejska „Paziowie królów polskich związanych z Lublinem” 

Marzycie o pasowaniu na pazia? Ta gra skierowana jest do dzieci i ich opiekunów. Po uroczystym mianowaniu, dzielni paziowie będą podążać śladami starej mapy i wykonywać zadania związane z historią i lubelskimi legendami oraz zbierać informacje o polskich królach, którzy byli związani z Lublinem. Za wykonane zadanie otrzymają dukaty. Drużyna, która zbierze najwięcej dukatów, otrzyma mapę prowadzącą do skarbów.

Termin i miejsce zbiórki: 28 IV (piątek) 16.00 – 19.00, Plac Zamkowy – przy schodach

 

Imprezy są finansowane ze środków Gminy Lublin.

 

 
 
 
Folder Sezon LubIin 2017 pobierz plik (pdf)
Kalendarz imprez Sezon Lublin 2017 pobierz plik (pdf)
 
 
Posted in Aktualności and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *